Bilance uplynulého pololetí

01.07.2019

Máme za sebou první pololetí roku 2019. Velká část této doby se nesla ve znamení horlivé práce na předvolební kampani. Stihlo se toho ale mnohem více...

Předvolební maraton začal již na sklonku minulého roku, kdy byla v polovině prosince oznámena kandidátka KSČM - Česká levice společně! OV KSČM Praha 10 nominovala ze svého středu mladého nadějného soudruha Arťoma Korjagina, který se volbou ÚV umístil na třetím místě kandidátky. Bylo tedy nasnadě, že náš obvod napne všechny síly k jeho podpoře. Vedle kampaně na sociálních sítích a webu jsme se s vámi několikrát setkali i v ulicích s našimi propagačními stánky. Výsledkem našeho snažení bylo úctyhodných 1655 preferenčních hlasů pro našeho kandidáta.

Naší soustavnou činností na obvodě je také pořádání diskuzních podvečerů. Za uplynulý půlrok jsme se s vámi sešli u témat: Bludiště voleb do evropského parlamentu a jak se v něm vyznat, Demonstrace legálně a efektivně, České národní povstání 1945 a proběhla i diskuze s kandidáty do Evropského parlamentu. Účast leckdy i nových tváří i chuť diskutovat o daných tématech nás přesvědčila, že v tomto formátu budeme i nadále pokračovat.

V únoru jsme podpořili demonstraci proti drahotě, která proběhla na Václavském náměstí v režii Krajského výboru KSČM Praha. Také jsme uspořádali prohlídku Památníku protinacistického odboje - nechvalně známé Pečkárny, ve které prošlo krutými výsledky i nespočet komunistů.

V březnu jsme se sešli u příležitosti o mnoho radostnější, a to u oslav Mezinárodního dne žen, kterou náš obvod již tradičně pořádá. V KD Varta jsme využili příležitost zatančit si, posedět a popít a poděkovat všem ženám za jejich přínos nejen komunistickému hnutí. V témže měsíci jsme si připomněli výročí vzniku Protektorátu Böhmen und Mähren u již zmiňovaného památníku Pečkárna.

Duben a květen patřily především připomínkám posledních bojů druhé světové války a oslavám konce této hrůzné kapitoly lidských dějin. Oběti nacismu jsme si připomněli mimo jiné v Terezíně, na Olšanských hřbitovech, u sochy maršála Koněva, na čestném pohřebišti v Hostivaři přednesla členka pléna OV KSČM Praha 10 vzpomínkový projev.

První Máj jsme letos oslavili nezvykle na náměstí Jiřího z Poděbrad, kdy něžnější část moderátorské dvojice tvořila soudružka z našeho obvodu. 16. května jsme si také připomněli - dnes již trochu opomíjené - založení KSČ v roce 1921.

V červnu jsme se zúčastnili pietního aktu v Lidicích a aktivně vystoupili na celostranické konferenci k programovým otázkám.

Po celý půlrok docházeli čtyři naši soudruzi jednou měsíčne na výuku stranického vzdělávání. Čtyři zástupce máme také v Komisi mládeže při KV KSČM Praha, která se aktivně podílí na činnosti krajského výboru. Naše členky a členové jsou aktivní i v dalších organizacích a výborech, ať už jde o Levicové kluby žen, Český svaz bojovníků za svobodu, Klub českého pohraničí, docházejí monitorovat práci pražského magistrátu apod. Aktivně se prezentujeme na Facebooku a také provozujeme vlastní webové stránky, na jejihž obsahu se podílí mnoho našich členů.

Celkově lze říci, že práce na našem obvodě jen vzkvétá. Slabinu cítíme v práci přímo s občany a v bedlivějším sledování vašich a našich skutečných problémů a potřeb. Tímto směrem bychom se rádi v nadcházejícím období ubírali a budeme rádi za jakékoliv podněty. Jen společně dokážeme vybudovat sociálně spravedlivou společnost, která bude pracovat v zájmu všech občanů, společnost skutečně socialistickou.