Fialový arcilháři * Důchody

05.05.2024

Každý z nás má svojí elektronickou stopu a politici o to větší. 

Není dne po vládním vítězství pětikoalice, abychom nebyli ujištěni o tom, že vyhrálo primitivní sobectví, lhaní a manipulace všeho druhu. Tak jako systematická likvidace našeho státu a sociálních práv a jistot občanů. Dnes se zaměřím na důchody.

 Po dubnu 2024 lze směle říci, že takzvaná důchodová reforma udělala z důchodů žebračenky, a bez ohledu na jiné lži, z Fialy a Jurečky arcilháře. 

Nejdříve k Fialovi. 

11. 10. 2022 se mu dostalo dvou otázek. První byla k zvýšení věku odchodu do důchodu. Jeho odpověď byla, o tom, že to se v průběhu našeho volebního období nestane, a odchod do důchodu bude v 65 letech platit. Na další otázku, zda je ohrožena valorizace důchodů, odpověděl , že ne, že na valorizaci penzí je nastaven mechanismus podle zákona. Toho zákona, který přes velký odpor široké veřejnosti změnili v neprospěch nás všech, obyčejných lidí. 

Jurečka? 

 Ten ještě před svojí večírkovou aférou ukázal laťku lží posunout dost vysoko, když 24. 3. 2023 tvrdil, že změny v důchodovém systému se dnešních padesátníků nedotknou.

 Realita dnes?

 * Zvyšuje se věk odchodu do důchodu a snižují se penze. Dnešní padesátníci to pocítí! 

Ke snížení penzí. 

* Proč tvrdím, že se snižují? 

Minimální měsíční důchod se bude počítat z 20 % průměrné měsíční mzdy, takže je to částka okolo 9 000,- Kč. Hodnota této částky je hluboko pod minimálním měsíčním důchodem v roce 2021, protože současná vláda dovolila nebývale vysokou inflaci. Koruna přes všechny reklamní slogany ztratila významně svojí kupní sílu. Ostatně i člověk mdlého rozumu ví, že s 9 000,- Kč na měsíc prostě nedá žít. 

Jenže to všem, kdo tuto změnu podpořili, prostě jedno, myslí si, že za to žít z jejich papalášskými prebendami nebudou.

 Na celé takzvané reformně ušetří stát zhruba okolo 10 až 15 miliard, a jaká náhoda, přesně o tuto částku se odvodech na daních přišlo díky zrušení EET! 

A proto říkám. 

STAČILO! 

Michal Klusák 

Předseda OV KSČM Praha 10