Hajzl doby budoucí

04.04.2023

Popravdě, chtěl jsem pojmenovat tento článek jinak. Prvoplánově to mělo být "Hajzlové dnešní doby" 

Proč? 

To co se děje dnes, asi nejlépe shrnuje závěr mého náhodného rozhovoru v lékárně, kdy pán mi říká:  "Pamatuji hodně, ovšem tak jak je na tom nyní naše společnost špatně, tak to ne." 

Vzpomněl sem si přitom na prorocká slova Miroslava Štěpána ( a tehdy sem se tomu smál jako "bolševické lži" ): " Budete otroci ve vlastní zemi". 

 A bylo mi opravdu hodně smutno, kolik je bídy kolem nás, kam naše země se dostala. 

Krátce po 89 bylo plno řečí o tom, jak za pár let se budeme mít jako v sousedním Rakousku. Místo toho zemi vytunelovali, rozkradli a zaprodali za Jidášův stříbrný….V roce 2021 po pečlivé přípravě a mediální masáži se dostala k moci parta, co slibovala změnu k lepšímu, více demokracie a svobody, boj s korupcí, transparentní hospodaření státu, více respektu a slušnosti. Pokud bych chtěl napsat to, co opravdu jsou, co si zaslouží, dost možná se přes proklamovanou svobodu slova octnu před soudem. 

Taková je současná vládní moc, taková je jejich svoboda.

Více než polovina lidí se podle průzkumu veřejného mínění bojí projevit svůj názor. To nejmírnější, pokud se projeví, jsou nálepky dezolátu, proruských švábu…Takový je jejich respekt k názoru druhého, tak jako ta jejich skutečná slušnost těch, co jsou součástí současné vládní moci. 

Co jsou schopní současní reprezentanti vládnoucích SPOLU, Starostů a Pirátu se ještě dostaneme.

Faktem je, ze i v současných vládnoucích stranách se najdou lidé, co prostě věří nějakým ideálům, výkladům pravdy, mají svojí zkušenost, nejsou sobečtí. Bohužel jejich politický vliv je velmi omezený ,(pokud nějaký ) a především, jsou na špatné straně barikády. Velká většina v této společnosti je tu sice udržovaná v určité poslušnosti asociálnímu systému, ovšem nespokojenost roste, a v podstatě stačí jedna jiskra, co nestihnou uhasit lokajové mocipánu, která rozpoutá velký požár. Ne nadarmo je náš národ potomky husitů. U nás to sice trvá podstatě déle než třeba ve Francii, ovšem pak to stojí za to…

Pojďme se tedy v krátkosti podívat na malý výběr toho, proč jsem původně myslel za název článku "Hajzlové dnešní doby" Ono nic moc lichotivého si dnes vládnoucí politici myslím nezaslouží. 

Příklad 1) Rádoby demokratka ministryně obrany Černochová prověřuje možnosti potrestání olympionika za jeho vlastní názor, který mu je zaručen Ústavou!

Za co?

Český olympionik David Svoboda v rozhovoru pro ČT prohlásil, že politika do sportu nepatří."Může to být klidně mýlka. Co já vím. Já to nevím, nechci to rozhodovat. A nemám ambici to rozhodovat," reaguje sportovec na slova, že Rusko je vnímáno jako agresor.

Svoboda odmítal zákaz startu ruských a běloruských sportovců na olympiádě. "To je podstatná část světa." Argumentoval to tím, že asijské nebo africké komise sportovců jsou pro účast těchto sportovců, a podle něj ani v Evropě na tom není shoda. Svoboda byl (odvolán) šéfem Komise sportovců Českého olympijského výboru a je členem Dukly, která spadá pod ministerstvo obrany. Ministerstvo se od Svobodových výroků ale distancovalo, prý že zpochybňoval "zločiny, které Rusko páchá na Ukrajině. Nebohý pan Svoboda pak píše vyjádření o svém rozhovoru, jakože se dostal vlastní nemotorností v rozhovoru do pozice "ďáblova advokáta" ruských sportovců vlastní nemotorností, a ze stojí na správné straně, a omlouvá se za svá slova. Rozhovor jsem viděl, nikde nezaznělo něco jako obhajoba cituji: "zločinů, které páchá Rusko na Ukrajině" , bohužel je vidět, pod jaký nátlak se dostal po rozhovoru, a jak funguje pokrytectví na Ministerstvu obrany. Je zvláštní, jak stále stejný druh lidí historicky u nás funguje jako součást vládnoucí moci.

Nemuseli taková vyjádření psát lidé za totality?

Výborně to charakterizoval básník Ticho: "Pronásledovat a stíhat atleta Svobodu, který vrátil prestiž upadajícímu státu, za to, že respektuje názor svýho šéfa, je vrchol buranství a pokrytectví a esesáctví."

Příklad 2) Ministr vnitra Rakušan.

Další ze smečky kovaných "demokratů" .Stihl toho tolik, že by to bylo na dlouhý výpis, a bojím se něco označit za vrchol jeho "tvorby", i když Putin v rakvi vedle ukrajinské vlajky na budově Ministerstva vnitra zatím vede. Jako ukázku jeho hospodaření, je akce balíky zadarmo na Ukrajinu za zhruba za 60 milionů korun. Aby toho nebylo tak málo, při chystané likvidaci, pardon, restrukturalizace zaperlil : "Českou poštu nechala vyhnít předchozí vláda, půjčíme jí 8 miliard na záchranu." 

Volby proběhly v roce 2021, tak co dělal celý rok 2022, včetně vedení pošty?

 Za 8 miliard by se pohodlně dalo ovládnout konkurenty České pošty u nás. 

Takhle to zase odskáčou lidi, co se můžou hůře bránit. Pokud rezignují…

Tak jako s důchody. Sami papaláši si přidávají na platech, aby se jich nebývalá inflace ani nedotkla, ovšem obyčejným lidem se brát může?

Hlavně, že nám naše kolonie chudne kvůli konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Bohužel nemohu napsat republika, nevidím krom servilnosti a podlézání americkým šéfům, náznak suverenity .Přijde mi, že politika celé vládní koalice je o bezmozkové protiruské politice a pumpování zbraní do konfliktu…

Rád bych byl pozitivní na závěr, doufám, ze se v době budoucí dočkáme, jak celá vládní koalice bude spláchnuta, jako stolice na toaletě. Lidově, v hajzlu. Proto hajzl doby budoucí.

  Hezký den

Michal Klusák

Předseda OV KSČM Praha 10