Hotel Rhea - noční můra obyvatel Malešic

24.06.2019

Budovu současného hotelu Rhea zná asi každý obyvatel Prahy 10 - Malešice. Hotel Rhea je jednou za výrazných budov tohoto pražského sídliště.

Hotel prošel před několika lety velkou proměnou, která souvisela se změnou majitele. Dnes totiž budova patří nadnárodní společnosti A&O Hotels and Hostels, která je největším provozovatelem hotelových řetězců v Evropě se sídlem v Berlíně a jejíž tržby v roce 2018 tvořily neuvěřitelných 3,8 miliard korun.


Zatím co pro firmu, která se zaměřuje hlavně na ubytování mladých lidí, je tento hotel dalším zdrojem příjmu, pro obyvatele okolních domů je zdrojem velikého nepohodlí. Mladí turisté totiž přilehlý park často využívají jako prostor pro divoké večírky. S tím souvisí pravidelné výjezdy městské policie, stížnosti a celkové zhoršení kvality žití lidí, kteří velmi často bydleli v okolí dávno před tím, než k těmto změnám došlo.


Prostě stará dobrá privatizace zisků a socializace ztrát.


My si myslíme, že to vůči obyvatelům Malešic není vůbec fér. Tak bohatá společnost je jistě schopná zajistit aby její zákazníci nezpůsobovali v bezprostředním okolí hotelu tyto problémy.