Komu slouží "Milion chvilek..."?

25.06.2019

Milion chvilek pro demokracii a máme toho dost, slyším každý den z pořadů zejména ČT 1, na stránkách internetových vyhledávačů (vlastněných kým?) a dokonce jsem našel pozvánku na demonstraci ve své vlastní schránce na dopisy.

Dnes již není třeba se dlouze rozepisovat o záměrech organizátorů, kdo stojí za manipulacemi s lidmi, kdo to financuje a jaké má další záměry. Kdo chce, ten si důkazy na internetu vyhledá. Pouze bych demonstrantům doporučil, aby žádali po organizátorech jmenovitý seznam lidí, které by chtěli, po případném shození vlády, v budoucí vládě mít. A možná, že se mnohým rozsvítí, v čím zájmu demonstrují, zda ve svém, nebo zahraničního kapitálu a jeho zisků.

A v "demokracii" vždy, když jsou lidé vyhnáni do ulic a jejich pozornost je odvrácena jinam, děje se za jejich zády něco velmi nekalého. Za uplynulých třicet let je takových příkladů mnoho.

A co je to dnes?

Soud v Hradci Králové, prolomil Benešovy dekrety a vdova po vojákovi Wehrmachtu ve službách nacismu, bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliardy korun. Sudetoněmecký landsmančaft zajásal a ústy svého šéfa Bernarda Posselta označil tento rozsudek za precedens otevírající možnosti pro další žaloby. České soudy tak začínají obcházet Benešovy dekrety, dochází tedy k abolici, tzn. opuštění právních předpisů bez jejich faktického deklarativního zrušení. 

Tak mě při pohledu na organizátory a účastníky demonstrací napadla myšlenka známého slovinského levicového filozofa Slavoje Žižka: proč vraždit kuře, když ho můžou přimět, aby na svou popravu šlo samo a dobrovolně.


Franta