Kulturní dům EDEN a jeho budoucnost

14.01.2019

Děkujeme všem, kteří hlasovali v naší anketě na Facebooku. Její výsledek nás jen utvrdil v našem mínění, že Kulturní dům Eden je opravdu velkou kaňkou naší městské části. 

Největším mrzením je to, že právě na Desítce funkční kulturní dům tolik chybí. Věříme, že by se mohl stát živoucím centrem kultury a společenského setkávání, jako je tomu například v KD Varta na Patnáctce. 

Nadávat je ale jednoduché, hledat řešení je vždy o moc těžší. Co by tedy mělo s Edenem být podle nás komunistů:
Za prvé je potřeba vytvořit funkční koncept komu a jak by měl tento veřejný prostor sloužit. Tento koncept by měl vznikat vždy ve spolupráci s občany naší městské části. My si myslíme že by měl nabízet to, co jinak v okolí chybí - kinosál, který bude nabízet takové filmy, které se se v okolních předražených multiplexech nehrají, restauraci nebo bistro, které nebude postaveno po vzoru amerických řetězců rychlého občerstvení a nabídne chutné a dostupné jídlo z lokálních potravin a prostor pro spolky a organizace, kterých máme na Desítce spoustu a dělají velmi záslužnou práci pro občany. Takto může Eden fungovat jako opravdové komunitní místo, kde se budou setkávat všechny generace.


Takový projekt samozřejmě bude vyžadovat spoustu prostředků a také velmi odpovědný přístup k práci, aby se z něho nestal jenom další tunel. My však věříme že chuť i prostředky na takové věci jsou. Co se financování týče, tady by, kromě Prahy, nejbohatšího regionu České republiky, mohla přispět i Evropská únie. Právě na rozvoj komunitního života a sociálního podnikání směřuje velké množství evropských prostředků, které se pak velmi často nevyužijí nebo končí v rukou organizací, jejichž činnost je přinejmenším s otazníkem.

A protože nic ve světě není stálé, i my komunisté měníme svůj přístup tváří v tvář novým výzvám. Voliči na Praze 10 nám ve volbách dali jasně najevo, že s naší prací nejsou spokojeni a my to tak rozhodně nechceme jenom tak nechat. Zavazujeme se k neotřelému přístupu k veřejnému dění a hlavně ke spoustě skvělých nápadů, jak naší městskou část dělat lepší pro co nejvíce lidí. Co se odpovědného přístupu k práci týče, KSČM na Praze 10 je stoprocentně připravená, jenom potřebuje dostat příležitost.