Likvidace bytových možností

05.02.2020

Tak nám Odbor stavebního řádu Magistrátu hl.M.Prahy ukázal, jak ctí vůli občanů.

Zamítnutí společně podaného odvolání MČ Prahy 15 s členy bytového družstva v případě bytové výstavby vzletně nazvané "Novostavba bytového domu Milánská" ukazuje neschopnost veřejné správy v magistrátní úrovni ochránit zájmy dotčených obyvatel.

Mnohamilionové, dle mého názoru uměle předražené byty, tak dostávají "zelenou", zatímco skutečné životní prostředí obyvatel bude trpět další zahuštěnou výstavbou. Bohužel to, že si nejen developer řádně namastí kapsu, se stalo jakousi omluvou za to, že zde prýmáme "svobodu".

Svobodu zcela legálnímu "nenásilnému" vystěhovávání celých společenských skupin obyvatelstva Prahy, protože je tím znemožněn rozvoj jakémukoliv společensky prospěšnějšímu bytovému projektu pro občany běžných příjmových kategorií obecně. Rozpor, kdy zcela uměle, jen pro zhodnocení investic, či uložení kapitálu do nemovitostí, je prováděná výstavba, zatímco díky zhoršujícím se bytovým podmínkám se čím dál tím více lidí se stěhuje z |Prahy daleko za město, má řešení.

Myslím si, že za prve, ti co odmítli odvolání na Odboru stavebního řádu MHMP, tam vůbec nemají co dělat, za druhé zjednodušit právní mechanismy k odvolání selhávajících úředníků, kteří povolují v rozporu se společenským zájmem tuto výstavbu, a za další donutit politickou mocí zákonů této země, aby byla možnost vyvlastnění půdy z rukou spekulantů. Třebas i zpětně...Nebojme se být aktivní v občanském protestu. Čím více se nás sejde, tím více nás budou muset brát vážně.

Je jedno pravdivé české pořekadlo. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...

Michal Klusák

Předseda OV KSČM Praha 10