Milion chvilek pro "demokracii"

16.05.2019

Tak se nám pokoušejí odstranit paní Bradáčovou, paní Müllerová, by asi řekl Švejk.


V kontextu zahraničních i domácích událostí, to však žádná legrace není. Pod hlavičkou údajně nepolitického hnutí "Milion chvilek pro demokracii" zcela jasně, mnoho lidí vidí jeden z dalších útoků na vládu ČR. Protentokrát, přes jmenování pí. Bradáčové do funkce vrchní státní zástupkyně v Praze, prezidentem ČR Zemanem. 


Indiferentní občan řekne, není to můj boj, jiní se zapojí do údajně nepolitického hnutí a další mají názor jako já. Připomíná mi to dění na bratrském Slovensku, kde vražda novináře Kuciaka a jeho přítelkyně, běžný kriminální čin, byla poslušnými medii (vlastněnými kým?) využita k útoku na tamější vládu. Kauza byla mediálně udržovaná až k prezidentským volbám, v nichž zvítězila pí. Zuzana Čaputová. S kým že to povečeřela na první soukromé návštěvě v ČR. Vzpomeňte si, nebo se podívejte na internet a bude vám jasno.


Zastánci kapitalismu jsou flexibilní, a tak tu máme jinou variantu, se stejným cílem. Útok na vládu a prezidenta ČR, zvolených v demokratických volbách, jejichž výsledek však představitelé "demokratického bloku" odmítají respektovat. Povšimněme si také, že už to o sobě musejí říkat, protože podle činů, by to většina lidí nepoznala. I v tomto případě, hlavní úlohu sehrávají poslušná média (vlastněná kým?) V předvečer voleb do Evropského parlamentu a nízkých preferencí se hodí všechno.


Dovolím si i menší spekulaci, v níž se domnívám, že vláda v ČR nepadne, protože premiér Babiš, něco prezidentu USA slíbil a podepsal (koluje na internetu) a původní záměry pí. Hillary Clintonové a jejich služebníků v naší vlasti, jsou upozaděné. Zbývá tedy "demokratům" nějakým způsobem využít davu k volbám do EP. Dobře a bystře se dívejte, jak na to půjdou. 


Nejsme jako oni, jsem slyšel kdysi, nejsme žádné ovce, slyším dnes. Při mém věku a životních zkušenostech to ve mně probouzí ironický úsměv. 


Franta