Na brigádu do bordelu

03.03.2019

Sex jako brigáda? V kapitalismu někdy jediná šance na přežití. 

Nedávný pirátský návrh rozvířil vody okolo prostituce, což je téma, které se nás v Praze 10 dotýká více, než si myslíme. Samolepky na super přivýdělek pro mladé dívky totiž zdobí okolí střední školy na sídlišti v Malešicích, kde žiji.

Logika kapitalismu je tady neúprosná. Nemůžeš si dovolit předražené bydlení v hlavním městě a přitom chceš studovat? Běžná brigáda za pár šupů bez jakékoliv pracovní jistoty ti nepokryje náklady ani na průchozí pokoj, natožpak na ostatní životní výdaje? Není problém! Prodávej svoje tělo, pár bohatých chlapů se na tobě vyřádí a máš zaplacený nájem.

Podle Pirátů je největším problémem to, že se tyto výdělky nedaní, a proto by rádi začali tím, že Česká republika vypoví Úmluvy o potlačování obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob. Na to by pak navazovala nějaká forma legalizace a zdanění a potom by to možná zaplatilo obědy dětem ve školách. 


Opravdu je nedostatečné zdanění hlavní problém toho, že jsou studentky a matky samoživitelky v současném ekonomickém systému dotlačeny k prostituci?

Co takhle zapracovat na dostupném bydlení, podpoře kombinovaných pracovních míst, růstu mezd a vytvořit pro ženy takové sociální podmínky, ve kterých by nemusely šlapat, to vše namísto snahy normalizovat něco, co má k dobrovolnému poskytování sexuálních služeb opravdu velmi daleko?


Arťom Korjagin, kandidát do Evropského parlamentu