Předpokládaný další vývoj ČR po volbách prezidenta ČR

29.01.2023

Dnes tedy máme zvoleného nového prezidenta republiky. Rád bych vše dal do souvislostí a zamyslel se nad dalším vývojem naší země v následujícím období. Na podzim roku 2021 byly jak známo volby do Sněmovny a přes 60 % voličů, kteří přišli k volbám volili změnu. Lidem, kteří přemýšlí o dalším vývoji země v té době bylo jasné, že vláda která vznikne bude zcela jasně pravicová a bude dělat asociální kroky. To se samozřejmě potvrdilo, ale národ chtěl změnu, kterou ovšem odnášíme my všichni. Následovaly komunální a volby do třetiny Senátu a ty dopadly tak jak dopadly, čili opět zvítězila pravice. Tedy pravice má nejen vládu, Sněmovnu, Senát, většinu v obcích a je nutné ještě z jejího pohledu získat dva důležité posty. Jednak je to post prezidenta republiky a jednak soudce Ústavního soudu, byť soudce musí být apolitický.

Známe tedy jméno nového prezidenta. O prvním kole volby jsem psal, tedy se zaměřím na období mezi prvním a druhým kolem voleb. Že to bude hnus to bylo jasné od počátku. Mnoho se napsalo o dopisu, který dostala p. Babišová, kde byla kulka. Jiná věc byla např. údajné úmrtí generála. Obyčejní lidé v tomto případě měli jasno a volili menší zlo. Nevolili tzv. dvojagenta, tedy generála. Proč píši dvojagenta. Jednak soudruh generál přísahal věrnost socialistické republice, připravoval se na práci agenta venku a jednak využil situace po převratu, kdy osa Berlín- Brusel -Washington, tedy NATO si jej vzalo do vysoké funkce v rámci NATO. K jeho vítězství velmi přispěla skutečnost, že stále říkal, že není vládní kandidát, ačkoli to pravda nebyla, protože jej jasně podpořila vláda zejména Petr Fiala, Vít Rakušan, Jana Černochová. Samozřejmě se přidali někteří herci. U otce a syna Svěrákových to bylo jasné, jasné to bylo i Evy Holubové. Zajímavější je jiný herec, který prohlásil veřejně na netu, že kdyby neměl naspořené peníze, tak by neměl z čeho si platit služby, musel by se někdo o něj starat. Ten herec nyní slaví 73. narozeniny a byl velmi aktivní předseda ZO SSM v jednom pražském divadle a hospodářem této organizace byl jeho zcela jistě kamarád jiný herec. Oslavenec navíc nyní vyprodukoval pohádku, kde hanobí jednoho kandidáta a druhého zcela jasně podporuje. Jmenuje se Jiří Lábus a ten pokladník Oldřich Kaiser. Je zjevné, že tohoto kandidáta volili i další herci. Zvláštní chování měl p. Středula. Tím myslím nejprve, že kandidoval, poté kandidaturu stáhnul, ačkoli žádal o podporu nejen ČSSD, ale i KSČM. Zajímavě se vyjádřil v průběhu volby druhého kola na svém facebookovém profilu předseda ČSSD p. Šmarda, že volil generála a že měli vnitrostranické referendum, kde vyšel generál jako vítěz. Pikantní na celé věci je to, že p. Šmarda řekl, že udělali pořádek v ČSSD a že bude tato strana v příští Sněmovně. Za situace, kdy ČSSD byla kdysi levicová, později středová strana a nyní pravicová a měli toto referendum se tam jistě dostane, ale už nebude stát na straně obyčejných lidí jako kdysi při jejím vzniku.

K vítězství generála přispěl i Pavel Novotný dnes znovu starosta Řeporyjí svým hnusným slavným výrokem o vztahu Prahy a venkova. A dále, kdo pomohl k vítězství generálovi. Samozřejmě, že média obecně a hlavně prezidentské debaty v ČT kde naprosto "vynikajícně" exceloval bývalý zpravodaj ČT ve Washingtonu soudruh Řezníček a na Nově redaktor Koranteng. Podle odborníků nejlepší moderátorka těchto debat byla p. Tománková na Primě. Ano, ona na rozdíl od těch dvou byla profesionál. Vrcholem pomoci generálovi bylo velmi otřesné vyjádření v době kampaně od náčelníka generálního štábu generála Řehky o vybrané mobilizaci. Pan generál si toto mohl nechat a informovat veřejnost po volbách. Ministryně války Černochová měla co dělat, aby vše uvedla na pravou míru. Ne nadarmo jeden komentátor na jednom webu uvedl, že by válečné štváče od nás, tedy Fialu, Lipavského, Černochovou a další poslal v rámci vybrané mobilizace do první linie bojů na Ukrajině.

Jaký tedy očekávám další vývoj naší země? Je třeba se na toto dívat dialekticky v souvislostech. V prezidentské kampani byl generál loutka a jeho vodiči byl mj. bývalý diplomat Kolář a samozřejmě dalšími vodiči i v současné době je velení NATO, vrcholní představitelé EU, zcela jistě zde hraje svoji úlohu i naše vláda, ASPEN, jistě i prezident Biden, německý kancléř Scholz. Náš generál, vlastně teď již prezident, je jasně také válečný štváč.

Ne náhodou právě v této době Scholz podepsal dokument, že německé tanky mohou jít na Ukrajinu, toto dovolil i Polsku, Belgie tam dodává také zbraně za strašné peníze. To znamená velká eskalace konfliktu, nikoli jednání o míru. Tudíž není vyloučeno to, co řekl náčelník generálního štábu. Otázka je zda Washington zavelí, aby naše armáda, vlastně to torzo co nám zbylo šlo do bojů na Ukrajinu a dále tam šla vojska z dalších zemí NATO. Podle mého názoru tam Američané nepůjdu, naopak nechají "vykrvácet Evropu", aby tam poslala svá vojska a následně po skončení války Američané budovali novou armádu zemí v Evropě. Přeci je jasné, že z ekonomického hlediska jsou tři světoví tygři. Tedy USA, EU a ČLR. ČLR ekonomicky půjde nahoru, bude porážet USA a ty porazí EU.

Nejen vnitřní, ekonomická, ale i zahraniční politika nového prezidenta bude, jak jsem napsal taková jak řeknou loutkovodiči ve Washingtonu. Někoho mi to silně připomíná z nedávné historie. Už jednoho takového prezidenta jsme měli, jistého Emila Háchu. A pokud jde o dvojagenta, tak generál není sám. Také jsme takového jednoho už měli. Jmenoval se Pavel Tigrid.

Závěr máme se tedy na co těšit. Budou možná demonstrace proti vládě, proti drahotě a dalším sociálně ekonomickým problémům. Nyní má tedy Vítek Rakušan možnost se svými právníky vyniknout ve dvou věcech. Jednak je to novela zákona o přímé volbě prezidenta. Tu on totiž kritizoval dávno, je rok ministrem a změnu neudělal, prý až po této volbě. A druhá věc co sdělil, že navrhne a prosadí je, že jednak bude korespondenční volba a jednak, že by se volilo jen v jeden den. Místo toho, aby toto nejprve napsal a dal k diskusi a pak k připomínkovému řízení, tak to Vítek bere jako jasnou hotovou věc. Věřím, že vláda při demonstracích použije přesně represivní složky jako za první republiky. Pokud někdo bude nadávat, jak je s republikou zle, budu mít jednu otázku. Koho jste volil. Pokud řekne, že generála, odpovídám. Přeci volil jste změnu, akorát vám nedošlo, že k horšímu. Bohužel to odnesou obyvatelé celé země. Vlastní závěr, nechť si čtenář udělá sám.

Ivo Látal