Teď se vám Ludvík Svoboda hodí, že?

02.01.2024

Teď se vám najednou hodí, co? Není to tak dávno, co jsme v České televizi oficiálně slyšeli o nábřeží, "které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi." Hanobení, urážky a zpochybňování odkazu hrdiny armádního generála Ludvíka Svobody se v posledních pětatřiceti letech stalo smutnou součástí shora nuceného výkladu našich dějin. Jakmile jde ale o válečnou propagandu, berou prorežimní "novináři" za vděk čímkoliv, co jim pomůže zbrojení, militarizaci a válku ospravedlnit a lidem lépe prodat. A tak se dozvídáme, že "dělostřelectvo Armády České republiky navazuje na nejlepší tradice československých dělostřeleckých jednotek na východní frontě, zejména dělostřelecké pluky Svobodova armádního sboru. I s tímto vědomím naši dělostřelci vyjedou se svými děly po 80. letech opět do zahraničí, blízko míst bojů rusko-ukrajinské války." 

Jsem zvědavá, jak si např. letos Armáda ČR a novinářská obec připomenou kulaté výročí 80 let od bojů na Dukle. Protože v těch předchozích letech jsme se o hrdinství našich dělostřelců nedozvěděli skoro ani čárku a na místech k tomu určených jsme se scházeli jen my, komunisté. 

 Apropos, víte, kam jít v Praze při této příležitosti položit květiny a zapálit svíčku? 

- pomník maršála Rudé armády Koněva, který naše dělostřelce vedl přes Karpaty nechala odstraní současná lůza u moci z radnice MČ Prahy 6

- kovovou desku s nápisem Dukla a hákem na zavěšení věnce nechala lůza z Magistrátu během rekonstrukce Staroměstské radnice umístit tak vysoko, že pro zavěšení věnce musíte mít s sebou štafle (pamětní desku 4. ukrajinskému frontu odhalenou prezidentem Benešem nevrátili vůbec) 

-  posledním místem je společný památník československým zahraničním vojákům účastníkům II. světové války, kde je mezi jmenovanými místy také Jaslo, Dukla, Sokolovo, Žaškov,... Ten najdete v Praze na Dejvické.


Hanba pokrytcům! Věčná sláva hrdinům!

https://www.denik.cz/z_domova/cesti-delostrelci-valka-ukrajina-oblast-boju-vojenska-technika.html