Vláda České republiky opět zaperlila

17.10.2022

V těchto dnech jede na plné obrátky další rozbíjení ekonomiky ČR a dále úplné odstřižení nejen kulturní spolupráce, ale i úplné rozbití cestovního ruchu mezi ČR a Ruskou Federací. Vím, že jsou to spolu na první pohled nesouvisející věci, ale opravdu je to na první pohled. Protože my marxisté a komunisté víme, že vše souvisí se vším.

Hodně již bylo napsáno tzv. úsporném deštníku předsedy vlády Ukrajiny, ale prý také ČR Pjotra Fijalenka. Velké množství firem avizuje, vlastně moderně řečeno, vysílá signál, že bude končit výrobu a bankovní úředník toho času ministr deindustrializace, vlastně obchodu a průmyslu, veřejně nabádá k páchání trestného činu velké firmy, aby požádaly o podporu ze strany státu a poradil jim, aby uvedly, že jsou malé a střední firmy. Prý nad tím ministerstvo zamhouří oči. To je všeobecně známá věc. Do této kategorie patří sklárny, třeba ta v Harrachově, která sice bude od ledna znovu otevřena, ale otázka je na jak dlouho to bude. A nejde jen o tuto sklárnu. Ale i o sklárny v okolí Karlových Varů. Ten problém proč budou zavírat není jen v tom, že jsou vysoké ceny energií, ale díky ekonomické a zahraniční politice této vlády tyto firmy nebudou mít takový odbyt jako dosud. S tím souvisí politické rozhodnutí této vlády.

Pirátský medvídek v Černíně učeň Lipavský, prý je to ministr zahraničních věcí dosáhl svého. První věc. Nepustí sem už nikdy Alexandrovce. Tedy zrušená kulturní spolupráce. Zcela jistě to bude vyhovovat ministrovi kultury. Ministr Lipavský prosadil zákaz příjezdu ruských turistů k nám. Zástupce společnosti Czech turismu řekl, že k nám budou jezdit lidé z jiných asijských zemí. To, že sem Rusové nemohou bude mít dalekosáhlé důsledky. První věc je, že se sníží počet turistů do republiky ( byť přijedou z jiných asijských zemí), čili počet lidí co budou v našich městech, v hotelech, zámcích atd. To je jeden důsledek tohoto nepromyšleného kroku. Druhý je podstatnější. Ale to zatím ještě nevyjde na povrch. Totiž tím, že Rusové jezdili nejen do Varů, Mariánek, Františkových Lázní se sníží počet klientů v lázních. Naši lidé na to nebudou mít také, protože ministr zdravotnictví Válek chce zrušit křížkové lázně. A ještě připomenu vyjádření jistého prezidenta MFF Karlovy Vary Jiřího Bartošky z letošního července. Ten řekl, že kdo na to nemá, ať na festival nejezdí. Zase nedomyslel, že ti lidé tam přijeli nejen na filmy, ale i podpořit restaurace, hotely atd...Důsledek je jasný. Skončí kavárny, restaurace, celkově lázeňství, doktoři, rehabilitační pracovníci a vše co s tím souvisí. To prostě této vládě nedošlo. Ale jak je vidět tuto vládu tyto problémy nezajímají.

V konečném důsledku rozhodnutí vlády znamená, že ty firmy skončí, lidé se budou muset přesunout na úřad práce, tudíž se budou zvyšovat sociální dávky, jistě skupina lidí půjde do důchodu, což také znamená víc peněz na důchody. A to mluvím jen o prvních důsledcích těchto rozhodnutí. Turisté jak známo si kupují suvenýry, čili i sklářské výrobky. Tím, že bude méně turistů se logicky omezí výroba ve sklárnách a ty budou propouštět. 

Další věc, která nás čeká, je informace sdělené vedením  WV, že už uvažuje o přesunu výroby Škodovky, buď na sever,  nebo jih Evropy, čili to znamená další zvýšení nezaměstnanosti. To za předpokladu zvýšení cen energii. A pro Mladou Boleslav, Vrchlabí a další města kde jsou firmy které dodávají Škodovce některé díly např. koženku na volant apod. to bude konec firem, snížení koupěschopnosti obyvatelstva v těch městech. Ti lidé budou také vedeni na úřadu práce. A budou brát sociální dávky. Tedy další peníze navíc ze státního rozpočtu.

Čili děkuji těm 65 % lidí co volili koalici 3 +2 , protože těm voličům toto nedošlo. A odneseme to my všichni. Osobně mám připravenou odpověď když mi někdo zavolá nebo napíše, zejména z těchto měst. První věc co se zeptám bude koho volit. Pakliže Spolu či PIRSTAN tak řeknu, to je v pořádku, že jste bez práce. A proč by jste měl dostávat nějakou podporu či důchod. Přeci Pekari Adamová řekla jasně, že stát není pro občany, protože ti se mají starat o sami o sebe a ne stát se má starat o občany. Navíc děti se mají starat o rodiče.

Tato vláda nám předvádí už pravý kapitalismus, ne léčbu Klausem. Ta léčba byla proti tomu, co nás čeká téměř procházka růžovým sadem.

Samostatnou kapitolou je ministerstvo vnitra vedené Rakušanem. 

Pokud si srovnám ministry vnitra od převratu, tak Rakušan má " odborností" nejblíže k bývalému ministrovi Rumlovi. Ten také krásně rozložil Policii. Zejména v posledních dnech se Rakušan vyznamenal předložením návrhu zákona o vypínání webů. V podstatě mi to připomíná zákon na ochranu lidově demokratické republiky z roku 1948. Protože tento návrh vlastně nepřímo říká co je dezinformace, ale už neříká její definici a kdo bude rozhodovat o vypnutí konkrétního webu. Informace je jen to co někdo- možná vláda uzná, že je pravdivá. Čili nebudeme mít právo na jiný názor. Když se vrátím do r. 1948 tak nebyl zákaz poslouchat zahraniční stanice, třeba Hlas Ameriky, ale bylo to rušeno. Vlastně už jen stačí krok a máme další novelu Ústavy ČR per analogiam čl. 4 Ústavy ČSSR o vedoucí úloze strany. Dnes je to o vedoucí úloze pětikoalice. Návrh má zatím hodně odpůrců, což je v pořádku. A to ještě není v připomínkovém řízení. Jinou věc čím se tento ministr vyznamenal je skutečnost. kolik jsme přijali uprchlíků z Ukrajiny. Oni utíkají a o tom se u nás nemluví nejvíc do RF, Polska a naše republika je na třetím místě. A zase analogie

Do roku 1989 jsme vymýtili hodně nemocí. Černý kašel, TBC, dost jsme v 80. letech stabilizovali HIV. Jenže zdravotnictví na Ukrajině je v katastrofálním stavu. Pozornost podniku, vlastně úplatky jsou na denním pořádku. Většinu lékařských výkonů si tam lidé musí platit. A proč tedy nevyužít toho, že naše vláda servilně přijala přes 400.000 uprchlíků kteří nám přivezli jako "poděkování a dárek" TBC,HIV. Navíc si hodně lidí z toho udělalo turistickou cestu. A radiologický ministr zdravotnictví Válek už dávno poté co přijeli první uprchlíci řekl, že oni budou mít přednost v rámci zdravotní péče před občany ČR. Nedávno jsem musel navštívit jednu kdysi fakultní, později ne, poté zase ano, nemocnici na Praze 4. Ona nikdy neměla dobrou pověst. Já osobně tam velmi nerad chodím, protože mě tam lékaři nejen zklamali, ale i si lékař spletl diagnózu. Nicméně byl jsem nucen tam zajít. Že mě ošetřoval v prvním případě lékař arabského původu, který uměl česky mě nevadilo. Na kontrole mě ošetřovala lékařka občanka VSR, která uměla česky. Ale jaké bylo moje překvapení když jsem vešel do nemocnice. Žil jsem v přesvědčení, že jsem v Praze a v České republice. Velmi jsem se zmýlil. Na každém rohu budovy nápisy v ukrajinštině a samozřejmě přitom jak jsem čekal v prvním případě hodinu dvacet minut měli přednost občané Ukrajiny, přitom jak mi řekl ten první lékař byl jsem akutní případ a měl jsem jít dávno na řadu. Tak takto se věnujeme uprchlíkům. 

Naštěstí ten můj problém byl vyřešen velmi rychle a k mé spokojenosti.

Ivo Látal