Zamyšlení nad zpravodajskou hrou USA řídící BIS proti RF

25.08.2021

Vážený čtenář pochopí, že mluvím nejen o zdánlivě "starém" tématu Vrbětice. Jistě, bylo toho o tomto případu napsáno mnoho. Ti, kteří kauzu sledovali, si vše dávají dohromady jako skládačku. Od prvopočátku je jasné, že se jedná o zpravodajskou hru USA, jejich zpravodajských služeb ve spojení se zpravodajskými službami ČR. Vše je samozřejmě namířeno proti Ruské Federaci. Má to spoustu důvodů. Jedním z nich je cíl USA, a to platí již od konce druhé světové války "uzbrojit SSSR" a když toto nepůjde tak jej ekonomicky zničit. Proto od 90. let USA ohrožují vojensky RF z jihu.

Je možné si vzpomenout na válku v Afganistanu v 80. letech. Nejprve tam byla vojska SSSR a daleko později vojska USA a NATO. A tak samozřejmě došlo k převratům v zemích sovětského bloku. Prezident Havel vykřikoval, že je třeba rozpustit Varšavskou smlouvu a NATO, ale nakonec udělal vše proto, aby došlo k rozbití republiky a samostatná ČR se dostala do NATO.

Mnozí tzv. politici, kteří se vylíhli v různých politických stranách, se jasně vyhranili proti RF. Např. předsedkyně TOP 09 a samozřejmě další. Ale vůči RF se to vojensky nějak nedařilo. Proto nastala ekonomická blokáda. A to nejen ze strany EU, ale i USA. A před delší dobou zcela jistě proběhlo tajné jednání vedoucích představitelů nejen státu, ale zpravodajských služeb mezi dvěma zeměmi, jak udělat správnou zpravodajskou hru a jak ji a kdy co rozehrát. Ne nadarmo dostal ředitel americké pobočky zpravodajské služby USA v ČR vyznamenání od ředitele výše jmenované služby.

Termín rozehrání hry byl jasně naplánován na přelom dubna a května. Proč asi? Protože 9. května je každoročně den vítězství na fašismem . Mezinárodní situace není dobrá, hrozí, že bude válečný konflikt. Viz Ukrajina. Do toho nám zasahuje covid. Česká republika se musí bránit jako ostatní země v rámci EU, samozřejmě vakcínami ze západu. Evropa jako taková má problém. Německo je nejprve jednotné a o něco později zase rozdělené.

Bavorský předseda vlády a před ním vláda v Maďarsku a Srbsku rozhodla o tom, že zástupci těchto zemí pojedou do RF získat vakcínu Sputnik-V. To se jim podařilo. Maďaři si udělali vlastní testy, poslali výsledky do Ema, což mimochodem nemuseli, protože v Lisabonské smlouvě se o tomto nehovoří, ale mohou jím očkovat. A spojení USA a ČR je jasné.

Na sjezdu ČSSD, kde dosavadní předseda Jan Hamáček slíbil v závěrečném projevu po zvolení, že stranu dovede do Sněmovny, započala "ta hra". Prý agenti GRU byli ve Vrběticích. Otázka je proč stát prodal vojenský materiál a dal tento prostor nějaké civilní firmě? Obviníme agenty GRU, honem povoláme velvyslance ČR do Prahy, kde je údajně schůzka na MV, kde jsou šéfové zpravodajských služeb, Nejvyšší státní zástupce a další lidé. V ČSSD sílí tlak po sjezdu svrhnout Hamáčka z funkce předsedy strany. Pak je tisková konference k Vrběticím a Hamáček si na chvíli může oddechnout. Pozornost lidí nejen ve straně je přesunuta jinam.

V Ústavě ČR je zakotveno, že jednotlivé moci se nemohou překrývat. Tedy zákonodárná moc nesmí plést do moci soudní. To samozřejmě platí ve všech kombinacích. Na tiskové konferenci vstoupil mj. i Nejvyšší státní zástupce s vysvětlením. A tady je ta chyba. Proč člověk v podstatě zastupující soudní moc vystupuje navíc politicky na tiskové konferenci? Nedivím se tedy ministryni spravedlnosti, že chce podat žalobu na Nejvyššího státního zástupce. Zcela jasně je tedy do této "hry" stejně zapojen Nejvyšší státní zástupce. Sice je pravda, že paní ministryně to s výrokem, že Nejvyšší státní zástupce si počíná, jako generální prokurátor přehnala, ale ve své podstatě má pravdu. Prostudoval jsem si zákon prokuratuře z roku 1965, ale aplikaci tohoto vystoupení jsem u práva povinností generálního prokurátora ČSSR, ČSR, SSR nenašel. Čili vznikají další otázky, ale bez odpovědi. Faktem je, že Pavel Zeman neměl v dané věci vůbec vystupovat. A navíc jsou známy spory mezi ním a paní ministryní spravedlnosti, která také byla svého času Nejvyšší státní zástupkyně.

Ať tedy žaloba dopadne jakkoli, je to další díl do mozaiky této zpravodajské hry. A potom stejně se Jan Hamáček již sám zaplétá do lží, kterým sám věří, ale časem se v nich utopí. Ona je zde ještě jedna věc. Vlastně on si sám pod sebou podkopává větev, aniž si to uvědomuje. A to mu dělají jeho mj. spolustraníci, kteří jej nechtějí jako předsedu strany.

A jsou tu ještě dva aspekty. První se týká ČR, pokud jde o covid, tak bude velká ekonomická krize. A druhý aspekt - ze strany ČR, která má sice podezření, ale nemá důkazy vůči RF, to bude mít fatální ekonomické důsledky. Ruská federace není závislá na ČR, ale obráceně ano. Čili budou ukončeny jisté smlouvy z oblasti obchodu mezi RF a ČR vůbec celé ekonomické spolupráce mezi těmito zeměmi. A to bude znamenat pro nás, pro obyvatele, zavírání podniků, likvidaci pracovních míst, čili zvýšení nezaměstnanosti a větší závislost na západě. A to je cíl této hry. Prostě zlikvidovat veškeré vztahy mezi Českou republikou a Ruskem.

* Pozn. - objeveno v zaslané poště, stále aktuální, navíc autor prokázal predikci událostí budoucích.

Ivo Látal

člen KSČM Praha 4

kandidát do Poslanecké sněmovny 2021